2020. július 28., kedd

The Reading Rush 2020 - Összegzés

Az előző bejegyzésben az idei Reading Rushra készített TBR listámat mutattam meg, most pedig ideje értékelni és összefoglalni a múlt héten lezajlott olvasási maratont.

Már rögtön az elején lelövöm a poént: nem igazán sikerült úgy, ahogy elterveztem. Viszont ennek ellenére egyáltalán nem vagyok szomorú miatta. A körülményekhez képest (tavaly szabadságon voltam épp, idén viszont dolgoztam a héten) örülök, hogy sikerült ennyit olvasnom. 

A kitűzött négy könyvből hármat olvastam el, illetve belekezdtem a negyedikbe is, abban a 73. oldalig jutottam el. A hét kihívásból így ötöt teljesítettem:
  • Olvass el egy könyvet, aminek a címe A-val vagy Az-zal kezdődik (az angol nyelvű kiírásban The szerepel)
  • Olvass el egy könyvet, amit egy olyan film inspirált, amit már láttál
  • Olvasd el az első könyvet, amit megérintesz
  • Olvass el egy könyvet a házadon kívül
  • Olvass egy olyan műfajon belül, amiből mindig is többet szerettél volna olvasni
Az olvasást hétfőn Kody Keplinger: The ​DUFF – A pótkerék című könyvével kezdtem, majd ezután következett kedden A ​Jóbarátok-generáció Saul Austerlitz-től. Ennek az olvasása kicsit elhúzódott, így vasárnap reggel kezdtem csak bele Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma című könyve. Ezt végül nem fejeztem be, helyette inkább vasárnap délután elolvastam  Timothy Snyder: A ​zsarnokságról című rövidebb, de annál tartalmasabb könyvét.


Végül összesen 976 oldalt olvastam a héten (igen a két kép között eltérés van, mert az elsőbe csak a befejezetteket számoltam, ne töltsetek ki ilyen template-eket hullafáradtan este, mert így jártok mint én :D), vasárnap sikerült a legtöbbet olvasnom. Az Instagramos kihívások közül csak egyet csináltam meg, amit ITT megnézhettek. Részt vettem két Read-in-en is, ezeket nem terveztem, de teljesen véletlenül pont olvastam, amikor tartották őket, így becsatlakoztam a közös olvasásba.

Tanulságok:
  • A Jóbarátok-generáció nem feltétlenül volt jó választás egy olvasási maratonra. Imádtam a könyvet, de nálam ez azok közé a könyvek közé tartozik, amiket szeretek lassabban olvasni a nagy információ mennyiség miatt. Így négy napon keresztül csak ezt a könyvet olvastam, viszont egyáltalán nem bántam meg, hogy emiatt eggyel kevesebb könyv fért bele a hétbe.
  • A Read-in-es közös olvasás szuper élmény, viszont én szeretek a saját tempómban haladni és kicsit zavaró volt, hogy épp amikor belemerültem volna a sztoriba, akkor járt le a megadott időkeret és elkezdtek beszélni a szervezők.
  • Nagyjából napi 150 oldal az, ami még számomra kényelmes olvasás terén.
  • Érdemes rövidebb vagy pörgősebb könyveket választani az ilyen kihívásokhoz, talán jövőre sikerül így választanom.
De összességében pozitív élmény volt számomra ismét ez a kihívás és jövőre is megpróbálkozom vele. 

Ti részt vettetek? Ha igen, sikerült teljesítenetek a kitűzött céljaitokat? :)

2020. július 18., szombat

The Reading Rush 2020 - TBR

Forrás
Idén is részt veszek a Reading Rush-on, amit nagyjából azóta várok, hogy a tavalyinak vége lett. Emiatt is örültem, hogy áprilisban is volt egy Stay Home verziója. Tavaly találtam rá erre az olvasási maratonra és már akkor nagyon megtetszett, így nem is volt kérdés, hogy idén is részt fogok venni rajta.

Az olvasási maraton jövő héten lesz, vagyis július 20. és 26. között. Az alapvető célja, hogy minél többet olvassunk ezen időszak alatt, de idén is van 7 kihívás, amiket alapul lehet venni az olvasmányaink összeállítása során. Persze ez nem kötelező, illetve a kihívások összevonhatóak, így akár egy könyv elolvasásával is teljesíthetőek. Én is összevontam több kihívást, így végül négy könyvet választottam ki a jövőhétre.


1. Olvass el egy könyvet, amelynek olyan színű a borítója, mint a születési hónapod ékköve

Májusban születtem, így az én hónapom ékköve a smaragd. Végigfutva a könyveimet nem sok zöld színű borítót találtam, de végül a választásom Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma című könyvére esett.

2. Olvass el egy könyvet, aminek a címe A-val vagy Az-zal kezdődik (az angol nyelvű kiírásban The szerepel)

Ehhez a ponthon Kody Keplinger: The ​DUFF – A pótkerék című könyvét választottam.

3. Olvass el egy könyvet, amit egy olyan film inspirált, amit már láttál

Ez a pont értelmezhető úgy is, hogy olvassunk el egy olyan könyvet, aminek a film változatát már láttuk. Ide szintén Kody Keplinger: The ​DUFF – A pótkerék könyvét fogom olvasni. A filmet még 2015-ben láttam, viszont az alapjául szolgáló könyvet még azóta nem sikerült elolvasnom, így úgy gondoltam, hogy ez jó alkalom lesz rá.

4. Olvasd el az első könyvet, amit megérintesz

Ezt a pontot eléggé szabadon lehet értelmezni. A legtöbben vagy a könyvespolcon böknek rá egy random könyvre, vagy egy kisebb tornyot építve és arra rábökve választják ki az elolvasandó könyvet. Én egy picit másképp csináltam, azt a könyvet fogom ehhez a ponthoz olvasni, amit a legutóbbi rendelésemkor a dobozt kinyitva megérintettem, ez pedig Saul Austerlitz: A ​Jóbarátok-generáció című könyve volt. 

5. Olvass el egy könyvet a házadon kívül

Ide próbáltam egy rövidebb könyvet választani, így Timothy Snyder: A ​zsarnokságról című könyvét fogom olvasni, a helyszín pedig nagy valószínűséggel az udvarunkon a hintaágy lesz.

6. Olvass egy olyan műfajon belül, amiből mindig is többet szerettél volna olvasni

Ide egy elég tág kategóriát, a non-fiction-t választottam és ehhez a ponthoz is Timothy Snyder: A ​zsarnokságról című könyvét szeretném elolvasni.

7. Olvass el egy könyvet, ami más kontinensen zajlik, mint amelyen élsz

Ide nagyjából az első 3 könyv közül bármelyik illik, de ha meg kell nevezni egyet, akkor legyen Alice Hoffman: Gyönyörű titkok múzeuma című könyve.

A négy könyv nagyjából 1260 oldal összesen, ami napi 180 oldal olvasást jelent. Tavaly teljesen véletlenül szabadságon voltam a Reading Rush hetén, így kicsit könnyebb volt teljesíteni. Idén ez nem így lesz, jövőhéten dolgozom, így nagy valószínűséggel az olvasás nagy része a hétvégére fog maradni. 

A szervezők most is készültek Twitter Sprintekkel, Read-In-ekkel, lesznek Instagram-os kihívások is, valamint ismét gyűjthetőek lesznek kitüntetések is. Minden egyéb szükséges infót megtalálhattok ITT.

Ti részt vesztek az olvasási maratonon? Ha igen, miket fogtok olvasni? :)

2020. július 6., hétfő

Júniusi olvasmányok

Az előző két hónaphoz képest a júniusom picit gyengébbre sikerült, de még így is sikerült elolvasnom 3 és fél könyvet (az Oblivion-Feledés nagyjából feléig jutottam el június végéig). 


A 3,5 könyv nagyjából 1035 oldalnyi olvasást jelentett és ebben a hónapban is olvastam idegen nyelvű könyvet.

  1. Anna Brones: Lagom - A boldogság svéd titka
  2. Elle Kennedy: The ​Dare
  3. Tavi Kata: Nyitótánc
  4. J. L. Armentrout: Oblivion ​– Feledés


Ti miket olvastatok júniusban? :)